Քաղաքական08:16, 12 Մարտ 2019
Ռուսաստանի արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովի այցը Թուրքիա հետաձգվել է։ Մարտի 12-ին նախատեսված երկօրյա այցը կկայանա մարտի 18-ին։
ՌԴ արտգործնախարարության տարածած հայտարարության համաձայն՝ այցի հետաձգումը պայմանավորված է նախարարության աշխատանքային գրաֆիկում կատարված փոփոխություններով։ Նշվում է, որ տվյալ փոփոխությունը նախապես համաձայնեցված է եղել Անկարայի հետ։
Հայտնի է, որ Լավրովն Անթալիայում պիտի հանդիպեր թուրք պաշտոնակցի՝ Մևլութ Չավուշօղլուի հետ, երկու նախարարներն այնուհետև պիտի նախագահեին Ռուսաստան-Թուրքիա ռազմավարական ծրագրավորման համատեղ խմբի նիստը։

Регион09:09, 12 Март 2019
МИД России сообщил, что визит в Турцию Сергея Лаврова переносится на 18 марта в связи с изменениями в рабочей программе главы МИД России.К оррективы в дату встречи внесены по согласованию с турецкой стороной. Визит в Турцию главы МИД РФ Сергея Лаврова был запланированный на 12 марта.
Ожидалось, что главы внешнеполитических ведомств Турции и России проведут встречу 12 и 13 марта в Анталье. Сергей Лавров и Мевлют Чавушоглу планировали возглавить заседание  совместной группы стратегического планирования Россия-Турция.