Ռազմական12:39, 28 Մարտ 2019
«Չնայած բոլոր ճնշումներին, Ռուսաստանը, միևնույն է, մատակարարելու է ռուսական S-400 զենիթահթրռային ՀՕՊ համակարգերը Թուրքիային»,- հայտարարել է ռուսական «Ростех» ռազմարդյունաբերական ընկերության միջազգային համագործակցության և տարածաշրջանային քաղաքականության գծով տնօրեն Վիկտոր Կլադովը:
«Բոլոր տեսնում ենք, որ ԱՄՆ-ն ճնշում է գործադրում Թուրքիայի վրա։ Սակայն, որքան ինձ հայտնի է, Էրդողանն այդ հարցում ունի հստակ և հետևողական  դիրքորոշում, որը ենթադրում է ռուս-թուրքական պայմանագրի բոլոր կետերի իրականացումը»։
ԱՄՆ-ն բազմիցս Թուրքիային  զգուշացրել է, թե ինչ ծանր հետևանքներ կլինեն, եթե ռուսական համակարգերը, ի վերջո, մատակարարվեն Թուրքիային։

Армия12:46, 28 Март 2019
''Турция нацелена на реализацию контракта на покупку российских систем противовоздушной обороны (ПВО) С-400 "Триумф", несмотря на давление со стороны США'',- об этом заявил директор по международному сотрудничеству и региональной политике госкорпорации "Ростех" Виктор Кладов.
"Мы все видим, что на Турцию оказывается беспрецедентное давление со стороны США, но насколько мне известно, президент Эрдоган занимает очень прямую и последовательную позицию на реализацию всех положений контракта", - заявил Кладов.
Напомним, что США и НАТО многократно предупреждали турецкую сторону, что С-400 не могут быть интегрированы в систему противовоздушной и противоракетной обороны альянса.