Քաղաքական06:24, 24 Հունիս 2019
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը շնորհավորել է Ստամբուլի քաղաքապետի ընտրություններում հաղթած ընդդիմադիր թեկնածուին՝ Էքրեմ Իմամօղլուին: Վերջինիս թեկնածությունն առաջադրվել էր ընդդիմադիր «Ժողովրդահանրապետական կուսակցությունից» (ԺՀԿ-CHP):
Շնորհավորական ուղերձն Էրդողանը հղել է Twitter-ի միջոցով։
«Ցանկանում եմ, որ ընտրության արդյունքները Ստամբուլին բարիք բերեն։ Այսօր մեկ անգամ ևս դրսևորվեց ազգային կամքը։ Շնորհավորում եմ նախնական տվյալներով հաղթած Էքրեմ Իմամօղլուին»,- գրել է Էրդողանը։
Հիշեցնենք, որ ձայների նախնական հաշվարկով՝ Իմամօղլուն հավաքել է 54.21 տոկոս, իսկ իշխող «Արդարություն և զարգացում կուսակցության» (ԱԶԿ-AKP) թեկնածու Բինալի Յըլդըրըմը՝ 44.99 տոկոս:

Политика05:52, 24 Июнь 2019
Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган поздравил кандидата от оппозиционной Народно-республиканской партии Экрема Имамоглу с победой на повторных выборах мэра Стамбула. Поздравление он опубликовал в Twitter.
«Я желаю, чтобы результаты выборов мэра Стамбула принесли благо. Народная воля ещё раз проявилась сегодня. Поздравляю Экрема Имамоглу, который, по предварительным данным, выиграл выборы», — написал турецкий президент.
Ранее кандидат от правящей Партии справедливости и развития Турции, бывший премьер страны Бинали Йылдырым также поздравил своего соперника Имамоглу с победой на выборах.