Տարածաշրջան17:20, 14 Հոկտեմբեր 2019
Հայաստանի հավաքականի և Երևանի «Փյունիկի» կիսապաշտպան Արաս Օզբիլիզը ռուսական «Sport24»-ին տված հարցազրույցում խոսել է Մոսկվայի «Սպարտակից» հեռանալու գլխավոր պատճառի մասին։
«Բեշիքթաշում ես խաղացի 5 խաղ։ Ի՞նչ կարող եմ ասել ավելին։ Ի՞նչ եք կարծում, կա՞ր արդյոք հնարավորություն մնալ ռուսական ակումբում։ Իհարկե ոչ, որովհետև Սերգեյ Ռոդիոնովը պարզ ասաց, որ ես Սպարտակին պետք չեմ։ Չնայած ես վնասվածքից հետո լավ մարզավիճակում էի, բաց թողեցի 9-10 խաղ, ինչից ապշել էի։ Ակումբի ղեկավարությունն ինձ հայտնեց, որ, եթե ես ինքնակամ չհեռանամ ակումբից, ապա ստիպված կլինեմ խաղալ պատանեական թիմի հետ։
Չգիտեմ, գուցե հարցը փողի մեջ էր։  Այդ ժամանակ թուրքական ակումբը հետաքրքրություն ցուցաբերեց իմ նկատմամբ։  Իսկ ես ի՞նչ պետք է անեի նման պարագայում»,- ասել է Օզբիլիսը, հավելելով, որ մարզիչը այդպես էլ իրեն հնարավորություն չտվեց խաղադաշտում։

Спорт17:01, 14 Октябрь 2019
Полузащитник «Пюника» и сборной Армении Арас Озбилис в интервью sport24.ru рассказал, и причине ухода из московского ''Спартака''.
''В Бешикташе я лишь смог принять участие в  5-и матчах.  Что еще я могу сказать?  Как Вы думаете, была ли возможность остаться в Спартаке?. Конечно нет, потому, что Сергей Родионов прямо сказал, я Спартаку не нужен.  Несмотря на то, что я был в хорошей физической форме после травмы,  я пропустил 9-10  матчей, чему был очень удивлен. Руководство клуба мне сообщило, что если я не уйду из клуба, то буду играть с молодежной командой. Не знаю, может все дело в деньгах. В тот момент турецкий Бешикташ заинтересовался мною. А что я должен был делать? После этого я принял решение уйти из клуба. Я подумал, если  останусь в Спартаке, то что будет дальше?'',- сказал Озбилис, отмечая, что  тренер так  не предоставил шанс ему на поле.