Տարածաշրջան15:59, 28 Նոյեմբեր 2019
Թուրքիայի ազգային հետախուզական ծառայության կողմից կազմակերպված գործողության ընթացքում  սպանվել է այդ երկրում ահաբեկչական համարվող «Քուրդիստանի բանվորական կուսացության» (ՔԲԿ-PKK) կանանց թևի կին հրամանատարներից մեկը։   Քուրդ զինյալը գործունեություն էր ծավալել Իրաքի  Սինջար շրջանում։
Թուրքիայի ներքին գործերի նախարարության հայտարարության մեջ նշվել է, որ «Մեդյա Ագիթ» կեղծանվամբ հանդես եկող զինյալը (Բերաաթ Ավշին)  ներառված էր Թուրքիայում հետախուզման մեջ գտնվող ահաբեկիչների «կարմիր ցուցակում»: Այդ ցուցակում ընդգրկվում են սովորաբար ամենավտանգավոր «ահաբեկիչները»:
Նրա համար սահմանվել էր գլխագին՝ 4մլն թուրքական լիրայի չափով։ Քուրդ զինյալը PKK-ի կազմում է ընգրկվել 1997թ-ին, իսկ 2000-ականներին  կազմակերպել է զինված հարձակումներ Թուրքիայի տարածքում։

Регион16:06, 28 Ноябрь 2019
В результате операции, проведенной 19 ноября оперативниками Национальной разведывательной организации Турции, была нейтрализована Бераат Афшин, известная под кодовым именем «Медья Агит», о чем стало известно лишь недавно. Она была высшей руководительницей женского крыла Рабочей партии Курдистана в Синджаре.
По сообщению турецкого новостного агентства Anadolu Ajansı, Бераат Афшин находилась в «красном списке» террористов, разыскиваемых МВД Турции. Известно, что она вступила в ряды группировки в 1997 году, а в 2000-х организовывала вооруженные нападения на территории Турции, приняв участие во многих боестолкновениях.
По имеющимся данным, в 2010 году террористка числилась в Кандиле, а в 2014 году — во «Фронтовом командовании Махмур», после чего стала руководительницей женского формирования Рабочей партии Курдистана YJA-Star и синджарских отрядов YJŞ.