Քաղաքական12:36, 13 Դեկտեմբեր 2019
Թուրքիայի նախկին վարչապետ, արտաքին գործերի նախարար Ահմեթ Դավութօղլուն այսօր ներկայացրել է իր կողմից հիմնված նոր կուսակցությունը, ինչպես նաև կուսակցության հիմնադիր կազմին։
Ուշագրավ է, որ «Ապագա» (Gelecek Partisi) անվանումը կրող կուսակցության 154 համամահիմնադիրներից մեկը ազգությամբ հայ հրապարակախոս Էթյեն Մահչուփյանն է։
Էթյեն Մահչուփյանը Ահմեթ Դավութօղլուի վարչապետության օրոք նշանակվել էր Վարչապետի գլխավոր խորհրդական։ Սակայն 2015 թվականի ապրիլին Մահչուփյանը ազատվել էր զբաղեցրած պաշտոնից:  Մահչուփյանը նշել էր, որ պաշտոնից ազատվել է «տարիքային ցենզի» սահմանափակման պատճառով:
Սակայն թուրքական բազմաթիվ ԶԼՄ-ներ Մահչուփյանի հետ կատարվածը մեկանաբանել են այն կերպ, որ նրա պաշտոնանկության պատճառը Հայոց ցեղասպանության իրողության մասին բացահայտ խոսելն էր։

Политика13:02, 13 Декабрь 2019
Известный турецкий политик, бывший премьер-министр, экс-глава МИД Турции Ахмет Давутоглу заявил о создании своей политической партии под названием '' Будущее''.
Примечательно, что одним из 154 соучредителей партии является  bывший главный советник премьер-министра Турции, а ныне колумнист турецкой газеты «Karar» Этьен Махчупян.
Махчупян был первым немусульманином советников президента и премьер-министра Турции.
Этьен Махчупян в 1972г. Окончил химико-инженерный факультет Стамбульского университета Богазиджи (Босфорский), а затем – политологический факультет Анкарского университета. Работал в газетах «Радикал» и стамбульской «Акос».