Ռազմական10:29, 20 Մարտ 2020
Թուրքիայի պաշտպանության նախարարությունը հաստատել է, որ Սիրիայի Իդլիբ նահանգում թուրքական զինուժի ուղղությամբ իրականացված հարձակման հետևանքով 2 թուրք զինծառայող է սպանվել, 1-ը՝ վիրավորվել։ Բացի այդ նշվում է, որ Իդլիբում սրտի կաթվածից մահացել է նաև 1 թուրք զինվորական։
Նախարարության պաշտոնական հաղորդագրության մեջ ասվում է․
«Իդլիբի ապառազմականացված գոտում մեր ստորաբաժանումների ուղղությամբ ծայրահեղական որոշ խմբավորումների կողմից իրականացված հարձակման հետևանքով մեր զինծայողներից 2֊ը զոհվել, 1-ը վիրավորվել է»։
Նախարարությունը տեղեկացրել է, որ թուրքական զինուժը պատասխան կրակ է բացել թիրախների վրա։
Հիշեցնենք, որ մարտի 19-ին Սիրիայում հակամարտող կողմերի հաշտեցման ռուսական կենտրոնը հայտնել էր Իդլիբում Թուրքիայի կողմից չվերահսկվող խմբավորումներից մեկի զինյալների ինժեներական հետախուզության ժամանակ երկու թուրք զինծառայողի մահվան մասին:

Регион11:37, 20 Март 2020
В четверг министерство обороны Турции заявило, что два турецких солдата были убиты в северо-западной провинции Идлиб в Сирии в результате ракетной атаки "некоторых радикальных групп".
Министерство также сообщило, что еще один солдат был ранен во время атаки. Турецкие военные открыли огонь по целям в этом районе.
Турция, которая поддерживает силы, выступающие против узурпации власти президента Сирии Башара Асада, договорилась о прекращении огня с Россией на две недели назад после нескольких месяцев боевых действий, в результате которых Идлибе покинули около 1 миллиона человек.