Քաղաքական10:28, 15 Հունիս 2020
Ռուս բարձրաստիճան պաշտոնյաներից բաղկացած պատվիրակության այցը Թուրքիա հետաձգվել է։ Նախապես ծրագրված էր, որ ՌԴ արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը, պաշտպանության նախարար Սերգեյ Շոյգուն և Ռուսաստանի ռազմական ու անվտանգության ոլորտի մի շարք այլ պաշտոնյաներ Թուրքիա կայցելեն հունիսի 14-ին։
Թուրքիայի արտգործնախարարությունն այս առթիվ գրավոր հայտարարություն է տարածել, համաձայն որի՝ արտգործնախարար Մևլութ Չավուշօղլուն հեռախոսազրույց է ունեցել Լավրովի հետ։
Զրույցի ընթացքում կողմերը համաձայնության են եկել, որ առաջիկայում երկկողմ շփումները կշարունակվեն երկու երկրների փոխնախարարների մակարդակով։ Իսկ նախարարների մակարդակով հանդիպումները կհետաձգվեն անորոշ ժամանակով։

Регион11:06, 15 Июнь 2020
Встреча министра иностранных дел России Сергея Лаврова и главы Минобороны Сергея Шойгу с турецкими коллегами 14 июня не состоится, новая дата будет согласована позднее. Об этом сообщили в МИД России.
«Работа продолжается. Дата встречи министров иностранных дел и обороны двух стран будет согласована дополнительно», — говорится в заявлении дипведомства.
О том, что визит российской делегации в Турцию 14 июня перенесен, также сообщили в МИД Турции. В ведомстве уточнили, что глава министерства Мевлют Чавушоглу провел с Лавровым телефонный разговор. В ходе беседы стороны договорились продолжать контакты на уровне заместителей министров двух стран.