Քաղաքական21:20, 14 Հոկտեմբեր 2020
Հեռախոսազրույց են ունեցել Ռուսաստանի Դաշնության և Թուրքիայի նախագահները։ Վլադիմիր Պուտինը և Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը քննարկել են Արցախում ստեղծված իրավիճակը, ինչպես նաև Սիրիային ու Լիբիային առնչվող հարցերը։
Ըստ թուրքական աղբյուրների հաղորդած տեղեկության՝ Էրդողանը նշել է, որ Հայաստանը փորձում է պահպանել «ադրբեջանական տարածքների 30 տարվա օկուպացիան»։ Անկարան կողմնակից է ղարաբաղյան հիմնախնդրին մնայուն լուծում գտնելու տարբերակին։
Կրեմլի մամուլի ծառայությունից էլ հայտնում են, որ Պուտինը Էրդողանին իր լուրջ մտահոգությունն է հայտնել Լեռնային Ղարաբաղում հակամարտությանը Մերձավոր Արևելքից գրոհայինների մասնակցության կապակցությամբ:
Ռուսաստանի նախագահը հույս է հայտնել, որ Թուրքիան որպես ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի անդամ,  կառուցողական դեր կստանձնի Ղարաբաղում հակամարտության ապաէսկալացման գործում:

Карабах22:01, 14 Октябрь 2020
Президент России Владимир Путин впервые за время боевых действий в Карабахе поговорил по телефону с турецким коллегой Реджепом Эрдоганом.
Разговор состоялся по инициативе турецкой стороны, сообщает пресс-служба Кремля.
Владимир Путин и Реджеп Тайип Эрдоган выступили за активизацию политического процесса, в частности, на основе наработок Минской группы ОБСЕ
Путин выразил обеспокоенность в связи с участием в военных действиях в Карабахе боевиков из Ближневосточного региона.
«Подчеркнута настоятельная необходимость солидарных усилий с целью скорейшего прекращения кровопролития и перехода к мирному урегулированию нагорнокарабахской проблемы. Высказана надежда, что Турция, как член Минской группы ОБСЕ, внесет конструктивный вклад в деэскалацию конфликта», — говорится в сообщении.