Ռազմական13:26, 01 Սեպտեմբեր 2021
Իրաքի պաշտպանության նախարար Ջումա Ինադը հայտարարել է, որ Բաղդադը ցանկանում է Թուրքիայից ձեռք բերել թուրքական արտադրության «Bayraktar TB2» հարվածային ԱԹՍ-ներ, ինչպես նաև T129 ATAK ռազմական ուղղաիթռներ։
Իրաքցի պաշտոնյան, ելույթ ունենալով տեղական հեռուստաընկերություններից մեկի եթերով, ասել է. «Bayraktar TB2 ԱԹՍ-ների, 12 միավոր T129 ATAK ռազմական ուղղաթիռների  և  վեց միավոր հակադրոնային համակարգերի առքուվաճառքի համար Թուրքիայից խնդրել ենք ներկայացնել  առաջարկություն  և համապատասխան պայմանագիր»,-ասել է Իրաքի ՊՆ-ի ղեկավարը՝ հավելելով, որ «Bayraktar»-ների գնման հարցում համաձայնություն արդեն իսկ ձեռք են բերել։
Ինադը նշել է, որ Թուրքիայից գնած զինատեսակները կարող են կարևոր դեր  խաղալ «Իսլամական պետություն» ահաբեկչական կազմակերպության  դեմ պայքարում։

Армия16:02, 01 Сентябрь 2021
Министр обороны Ирака заявил, что страна заинтересована в закупке у Турции беспилотных летательных аппаратов (БПЛА), ударных вертолётов и современного оружия.
«Мы запросили у Турции предложения и контракты на покупку дронов Bayraktar TB2, 12 вертолётов T-129 ATAK и шести систем противодействия беспилотным летательным аппаратам. Мы уже достигли договоренности о покупке БПЛА Bayraktar», — сказалt Джума Инада.
Инад, отметив, что турецкие дроны Bayraktar являются очень продвинутыми и добились большого успеха, сказал, что они «будут полезны» в борьбе с  террористической организацией ИГИЛ (запрещена в РФ).