Քաղաքական09:35, 08 Ապրիլ 2022
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ։ Այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Թուրքիայի նախագահականի հանրային կապերի վարչությունը։
Հաղորդագրությունում նշվում է, որ երկու երկրների ղեկավարները քննարկել են Բրյուսելում Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելի, Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի և Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի միջև կայացած հանդիպման ընթացքում ձեռք բերված պայմանավորվածությունները, ինչպես նաև անդրադարձ է կատարվել քննարկված հարցերին։
Հատկապես նշվում է, որ կողմերը քննարկել են Ադրբեջանի շահերը պաշտպանելու և տարածաշրջանում կայուն խաղաղություն ու բարօրություն հաստատելու համար ձեռնարկվելիք քայլերը։

Политика12:48, 08 Апрель 2022
Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган провел телефонный разговор с азербайджанским коллегой Ильхамом Алиевым. Об этом сообщает Управление по связям АП Турции.
Обсуждены вопросы, которые были затронуты в ходе трехсторонней встречи лидеров Азербайджана, Армении и главы Евросовета в Брюсселе. Президенты обменялись мнениями относительно достигнутых в ходе переговоров договоренностей.
Главы государств обсудили шаги, которые якобы «необходимо предпринять для защиты интересов Азербайджана и установления прочного мира и стабильности в регионе».