Ռազմական13:37, 30 Մայիս 2022
Բաքու մեկնած Թուրքիայի պաշտպանության նախարար Հուլուսի Աքարը,  զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, բանակի գեներալ Յաշար Գյուլերը, ինչպես նաև  ցամաքային, ռազմաօդային և ռազմածովային ուժերի հրամանատարները հանդիպել են Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարի հետ:
Թուրք բարձրաստիճան զինվորականները Բաքվում այցելել են Թագիևի ավիաբազա և ուսումնասիրություններ իրականացրել: Նրանց ուղեկցել են Ադրբեջանի պաշտպանության նախարար Զաքիր Հասանովը, Ադրբեջանի ցամաքային, ռազմաօդային ու ռազմածովային ուժերի հրամանատարները:
Զինվորականները ծանոթացել են ավիաբազայի ու տեղի ռազմանավաշինության  կենտրոնի աշխատանքների, ենթակառուցվածքների և պայմանների հետ: Այսնուհետև թուրք բարձրաստիճան զինվորականները մեկնել են Թուրքիա:

Завершился визит министра национальной обороны Турции в Азербайджан
9 мая завершился визит в нашу страну делегации, возглавляемой министром национальной обороны Турции Хулуси Акаром, передает Trend со ссылкой на пресс-службу минобороны.
В рамках визита, в котором также принимали участие начальник Генерального штаба и командующие силами Турецкой Республики, делегация посетила несколько воинских частей.
Министр обороны Азербайджанской Республики  Закир Гасанов и министр национальной обороны Турецкой Республики Хулуси Акар ознакомились с находящейся на вооружении военной техникой, а также с условиями, созданными в учебных помещениях и других военных объектах.