Քաղաքական12:04, 31 Մայիս 2022
Թուրքիայի ու Ռուսաստանի նախագահների միջև կայացել է հեռախոսազրույց, որի ընթացքում քննարկվել են ռուս-թուրքական հարաբերությունները, Ուկրաինայում  տիրող իրավիճակն, ինչպես նաև Սիրիայի հարցը:
Էրդողանը հայտնել է, որ իրենք պատրաստ են Ստամբուլում հանդիպում կազմակերպել Ռուսաստանի, Ուկրաինայի և ՄԱԿ-ի ներկայացուցիչների միջև, ինչպես նաև կարևորել է ռազմական գործողությունների անհապաղ դադարեցումը:
Թուրքիայի ղեկավարը, խոսելով Սիրիայում տիրող իրավիճակի մասին, քրդական ուժերին մեղադրել է Թուրքիայի տարածքը Սիրիայից թիրախավորելու մեջ:
Էրդողանը Պուտինին հայտնել է, որ 2019 թվականի հոկտեմբերին ձեռք բերված պայմանավորվածության շրջանակներում հնարավորություն չի եղել ստեղծել Թուրքիայի սահմանների մոտ 30կմ խորությամբ անվտանգության գոտի,  սակայն հիմա կա դրա անհրաժեշտությունը:

Политика14:30, 31 Май 2022
Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган провел телефонный разговор со своим российским коллегой Владимиром Путиным.
По его данным, лидеры обсудили, в частности, "боевые действия на Украине".
Кроме того, в ходе телефонного разговора президенты затронули региональные проблемы и двусторонние отношения.
Накануне сообщалось, что Эрдоган планирует 30 мая провести телефонные переговоры с коллегами из России и Украины - Владимиром Путиным и Владимиром Зеленским.
"Будем и впредь призывать стороны использовать каналы диалога и дипломатии", - сказал Эрдоган о планируемых телефонных разговорах.