Մարզական16:46, 20 Դեկտեմբեր 2023
Թուրքիայի հարավ-արևելքում գտնվող Շըրնաք նահանգում ֆուտբոլային խաղի ժամանակ կոտրել են մրցավարի քիթը։  Միջադեպը տեղի է ունեցել սիրողական լիգայի առաջին խմբի «Քումչաթըսպոր-ՋիզրեԴիջլեսպոր» խաղից հետո։ Թուրքական ակումբի ղկավարությունը խիստ դժգոհ է եղել խաղի մրցավարությունից։
Թուրքիայի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի կարգապահական խորհուրդը ուսումնասիրում է դեպքի մանրամասները։
Նշվում է, որ վերջին շրջանում սա 2-րդ նմանատիպ դեպքն է։ Նախորդ միջադեպը տեղի էր ունեցել մայրաքաղաք Անկարայում։ Թուրքիայի Սուպերլիգայի մրցաշարի շրջանակներում  թուրքական  «Անքարագյուջուն» ընդունել էր «Ռիզեսփորին»։
Հանդիպման ավարտին՝ 97-րդ րոպեին, «Ռիզեսփորը» գոլ է խփել և հավասարեցրել հաշիվը։ Հանդիպումն ավարտվել է 1։1 հաշվով։ Եզրափակիչ սուլիչից անմիջապես հետո Անկարայի ֆուտբոլային ակումբի նախագահ Ֆարուք Քոչան դաշտ է մտել և հարվածել մրցավար Հալիլ Ումուտ Մելերի դեմքին։ Ակումբի նախագահի հետ դաշտ մտած ևս երկու հոգի, ինչպես նաև երկրպագուներ սկսել են ոտքերով հարվածել գետնին ընկած մրցավարին։

Политика16:29, 20 Декабрь 2023
Новый случай нападения на футбольного арбитра произошел в Турции: в провинции Ширнак на юго-востоке страны в инциденте на матче любительских команд судье сломали нос, сообщает РИА Новости со ссылкой на издание Aykırı.
В начале прошлой недели Турцию потряс инцидент на матче команд Суперлиги «Анкарагюджю» - «Ризеспор», когда президент первого из этих клубов Фарук Коджа и сопровождающие его люди выбежали на поле и напали на арбитра встречи Халила Умута Мелера.
«Вскоре после того, как на судью Суперлиги Халила Умута Мелера напал теперь уже бывший президент "Анкарагюджю" Фарук Коджа и избил его ногами, аналогичный инцидент произошел в Ширнаке. После матча между "Кумчатыспор" и "Чизре Диджлеспор" в 1-й группе любительской лиги в Ширнаке были напряженные моменты.
В результате нападения футболистов "Кумчатыспора" у судьи был сломан нос»,– сообщило издание в соцсети Х, прикрепив к новости фотографию подвергшегося нападению арбитра.