Իրավական08:00, 15 Մայիս 2019
Թուրքիայի իրավապահ մարմինները կանխել են ահաբեկչություն, որը պետք է տեղի ունենար խորհրդարանում (մեջլիսում):
Ըստ տեղեկության՝ մեկ 1 տղամարդ և 1 կին  մտել են Թուրքիայի խորհրդարանի շենք և հայտնել, որ նշանակված հանդիպում ունեն «Ժողովրդահանրապետական կուսակցության» (ԺՀԿ-CHP) պատգամավոր Մահմութ Թանալի հետ։
Իրավապահ մարմինների կողմից իրականացված ստուգման ժամանակ  զինյալները փորձել են պատանդ վերցնել անվտանգության աշխատակիցներին, սակայն շատ շուտով վնասազերծվել են։
Թուրքական աղբյուրի համաձայն՝ բերման  ենթարկածները Թուրքիայում ահաբեկչական հայտարարված ձախակողմյան «Հեղափոխական ազգային ազատագրական կուսակցություն-ճակատի» (DHKP-C) անդամներ են:
Նրանց մոտից հայտնավբերվել են մի շարք պայթուցիկներ, որոնք ամրացված են եղել մարմնի տարբեր մասերին։ Բերման ենթարկվածները հետախուզվում էին անվտանգության ուժերի կողմից, որպես վտանգավոր հանցագործներ։

Право07:24, 15 Май 2019
Согласно информации, один мужчина и одна женщина пришли в здание парламента и сообщили, что их ожидает депутат от Народно-республиканской партии (НРП) Махмут Танал.
При проверке со стороны сил безопасности данные лица попытались взять в заложники члена персонала при помощи лезвия, прикрепленного к кончику карандаша, но были быстро обезврежены.
Отмечается, что задержанные лица имеют связи с террористической организацией "Революционная народная освободительная партия" (DHKP-C).
Отметим, что DHKP-C несет ответственность за теракты, совершенные в мае 2013 года в городе Рейханлы турецкой провинции Хатай, в результате которых погибли 53 и пострадали 155 человек.